VIDEO Halák vychytal nájezdy, asistence Hossy a Mészáros

DETROIT – Dva Slovenská hokejisté si rozšířili své osobní statistiky v zámořské NHL v noci na neděli. Útočník Marián Hossa v sobotním večerním zápase zaznamenal jednu asistenci v souboji s Detroitem, který ale Chicago prohrálo 2: 3 po prodloužení, navíc ho prohlásili za třetí hvězdu. O vítězi rozhodl v páté minutě prodloužení gól z hokejky dalšího Kanaďana Todda Bertuzziho.

Detroit v domácím prostředí zvítězil již ve čtrnáctém zápase v řadě a vyrovnal klubové maximum z roku 1965. “Tento rekord tu je od šedesátých let, takže jeho vyrovnání už o něčem mluví.Celý tým na sebe můžeme být pyšní, “ vyhlásil kapitán Nicklas Lidström.

Jednu asistenci měl obránce Philadelphie Andrej Meszároš v zápase s Nashvillem, “letci” ale tahali za kratší konec po prohře 2: 4.

Jaroslav Halák v brance St. Louis vychytal doma výhru s Minnesotou 3: 2, když o těsném vítězství “bluesman” rozhodli až samostatné nájezdy. Halák měl 29 úspěšných zásahů a prohlásili ho za třetí hvězdu utkání. Blues v této sezóně zvítězili v nájezdech vůbec poprvé.

“Před nájezdy jsem věděl, že máme takto nepříznivou bilanci.Pokud bychom opět prohráli bylo by to už 0: 6, “ uvedl po souboji Halák.

Newyorští Rangers si poradili s Torontem na jeho ledě pohodlně 3: 0 přesto , že Marián Gáborík se prezentoval pouze jednou neúspěšnou střelou.

Milan Jurčina pomohl New York Islanders k vítězství 4: 2 nad Buffalem, na ledě strávil téměř 19 minut, do statistik si připsal dvě střely a jeden minusový bod. Na druhé straně stále nenastoupil další slovenský obránce Andrej Sekera, jehož trápí zranění.

S bilancí 23:30 min byl nejvytíženějším bruslařům duelu Caroliny s Bostonem hostující kapitán Zdeno Chára, nedokázal ale zabránit prohře svého mužstva 2: 4.Chára čtyřikrát vystřelil na branku, ale do osobních statistik mu přibyl jen jeden minusový bod.

Naopak důvod k radosti má centr San Jose Michal Handzuš, “žraloci” totiž potvrdili výbornou fazónu, když si z Columbusu odvážejí tři body po výsledku 3: 1.

Detroit – Chicago 3: 2 po prodloužení (2: 0, 0: 1, 0: 1 – 1: 0)

Góly: 13. Holmström ( I. White, Daciuk), 17. Bertuzzi (Daciuk, I. White), 65. Bertuzzi (Filppula, Lidström) – 35. A. Shaw (LEDD), 59. Toews (Marián HOSSA, D.Keith)

Nash ville – Philadelphia 4: 2 (1: 0, 1: 1, 2: 1)

Góly: 20.Erat (S. Weber, Fischer), 31. S. Kosticyn (G. Bourque), 45. Spaling (Tootoo, Klein), 60. Fisher (S. Kosticyn, Erat) – 33. Couturier (Simmonds, Mészáros), 50 .Simmonds (Read, Couturier)

St.Louis – Minnesota 3: 2 po sam. nájezdech (0: 1, 2: 1, 0: 0 – 0: 0, 1: 0)
Góly: 29. Perron (Ch. Stewart, Shattenkirk), 31. Pietrangelo (Backes, Oshie) , rozhodující sam. nájezd Shattenkirk – 8. McIntyre (Matt Cullen, Powe), 37.Spurgeon (Brodziak, Wellman)

Winnipeg – New Jersey 1: 2 (1: 0, 0: 0, 0: 2)

Góly: 19.Ladd (Oduya) – 50. K. Foster (Zubrus), 53. Eliáš (Larsson, Sýkora)
Dallas – Colorado 1: 2 (0: 1, 0: 0, 1: 1)
Góly: 46. Fiddler (Dvořák, Nystrom) – 11. D. Jones (Paul šťasná), 51. Paul Šťastný (E. Johnson, R. O’Reilly)
< b> Carolina – Boston 4: 2 (0: 0, 1: 1, 3: 1)
Góly: 31. Dwyer (B. Sutter), 54. Faulk (Brent), 59. Harrison, 59. E. Staal – 27. P. Bergeron (Boychuk), 42.Lucic (Krejčí)

Montreal – Ottawa 2: 3 po sam.nájezdech (0: 0, 0: 0, 2: 2 – 0: 0, 0: 1)
Góly: 41. Plekanec, 60. Pacioretty (Desharnais, Campoli) – 46. Turris (Gončar, N. Foligno), 54. Spezza (Karlsson, Kuba), rozhodující sam. nájezd Alfredsson
Columbus – San Jose 1: 2 (0: 0, 0: 1, 1: 1)
Góly: 47. R. Nash (Nikitin, Vermette) – 35. Clowe (Couture, Burns), 58. Marleau (Pavelski, D. Boyle)

New York Islanders – Buffalo 4: 2 (1: 0, 1: 2, 2: 0 )
Góly: 14. Moulson (Tavares, Hamonic), 37. Okposo (Moulson, Staios), 57. Grabner (Parenteau, Streit), 60. Grabner (Tavares, Parenteau) – 35. Kaleta ( M. Weber), 37. D.Roy (Gerbe)

Toronto – New York Rangers 0: 3 (0: 0, 0: 2, 0: 1)
Góly: 24.Rupp (Stepan, Wolski), 37. B. Boyle (Průša, McDonagh), 47.Stepan (Hagelin, Biron)

< embed name = "embed" pluginspage = "http://www.adobe.com/go/getflashplayer" src = "http://nhl.cdn.neulion.net/u/videocenter/embed.swf" type = "application / x-shockwave-flash "width =" 550 "height =" 329 "quality =" high "allowfullscreen =" true "allowscriptaccess =" always "flashvars =" HLG = 20112012,2,649 & amp; server = http: // video. nhl.com/videocenter/&pageurl=http://video.nhl.com/videocenter/&nlwa=http://app2.neulion.com/videocenter/nhl/">

Calgary – Los Angeles 1: 4 (0: 0, 1: 3, 0: 1)
Góly: 36.Cammalleri (Babčuk, Bouwmeester) – 21. M. Richards (Penner, Scuderi), 24. Greene (Stoll, M. Richards), 35. Kopitar (Justin Williams, D. Brown), 60. D. Brown (Justin Williams, Doughty)