Při zařizování dětského prosím, na vědomí několik jednoduchých pravidel

Při zařizování dětského prosím, na vědomí několik jednoduchých pravidel, které vám pomohou, aby místnost pohodlnější pro dítě.

Hodně vzduchu a světla. Dětské nestojí přetížení nábytkem a koberci. Podlaha – a vhodný pro pravidelné zkoušení pevnosti.
Nábytek: z ekologicky šetrných materiálů, bez ostrých rohů a vyčnívající části, aby se snížila možnost zranění na minimum, ve velikosti odpovídající věku dítěte. Aby se změnit atmosféru každé dva-tři roky, dejte přednost nábytku-, která “roste” spolu s dítětem a byl původně navržen s ohledem na zvláštnosti mladého těla a ještě páteře.
Stůl (nejlépe u okna), židle, dvoulůžko (nebo gauč), skříň, několik polic nebo původní blok se zásuvkami – zbytek prostoru by měla být poskytnuta dítěti na hraní her a pohybu. Do všech polic (kromě nejvyšších) dítě by mělo snadno dostat sám.
Osvětlení: ujistěte se, že hlavní zdroj světla na stropě nebo stěnách a další – nad částí stolu (a žádné zářivky). Nejnovější vývoj – stolní lampy vyrobené na LED (led) technologie. Takové lampy zcela eliminují blikání, dávají silný a jasný proud světla. Další výhody – to je prakticky neomezený zdroj práce a minimální spotřeba energie.


Barvy a povrchová úprava – jsou voleny výhradně s dítětem. Obecné rady – tón je vhodné zvolit klidné, barvu a vzor tapet závisí na přání “zákazníka”, a pohodlí a pokoji se není vázy a figurky, hračky, knížky a oblíbené obrázky dítěte.

Správně zvolené nábytek pomůže dítěti udržet zdraví a rodičům nervy
Před začátkem nového školního roku se rodiče a jejich děti se pilně připravují na škole – nákup aktovky, sešity a formuláře, ale také, že je důležité, kabinet budoucnost žáka. Poslední bod je zvláště důležité pro rodiče první, protože, podle psychologů, výkon a účinnost je přímo závislá na tom, zda má pracovní místo pro dítě.
O tom, jaká by měla být místnost prvňáčků, říká návrhář Julia .
– Jak by měl být psací stůl? Dětský stůl
– Pro prvňáčků stůl je třeba vybírat obzvláště pečlivě, protože od velikosti a modelu bude záviset držení těla dítěte, jeho vidění, a co je neméně důležité, ochotu učit se. Vzhledem k rozměrům stolu existuje několik pevných pravidel. Takže, výška závisí na růstu dítěte: dost 45-48 cm, a teenager potřebuje “dospělý” – ne méně než 60 centimetrů. A vůbec, chystáte se za stolem v obchodě, vezměte s sebou svého školáka. Psací stůl je ideální, pokud na jeho okraj se ukázalo být přesně na úrovni hrudníku sedícího dítěte (pak se budou moci opřít se o lokty), kolena to není zápustné zdola, a nohy jsou v pravém úhlu. Hloubka pracovní plochy by měla být alespoň 60-80 cm, šířka – 100-140 cm. Aby se změnit stůl školáka každé dva-tři roky, je lepší dát přednost model, který bude “růst” spolu s vaším dítětem. Nejlepší je dát stůl nalevo od okna, do stran, nebo vpravo, ale nasazením do okna lícem. První možnost je užitečná tím, že dítě je méně odkloněna na pouliční akce, a druhý umožňuje dobře osvětlit pracovní plochu v denní době.