Povrchy spodní a boční nemusí být souvislé

Povrchy spodní a boční nemusí být souvislé, aby zajistily dobrou cirkulaci v samotném lůžku a pod matraci.
Pruhy po stranách by neměly být příliš časté, aby noha nebo ruka dítě není uvízl mezi nimi. Také by neměly být tak vzácný, že dítě se nepokoušel tlačit přes hlavu. Optimální šířka mezi nimi je považována za 7-8 cm.
Dalším požadavkem je, že odnímatelné stěny. Nemůžete říkat nutností, ale tento údaj může značně usnadnit život mé matky v noci, pokud dětskou postýlku s přední stěnou pro pohyb nahoru blízko k dospělým.

incato
Také další, ale není požadavek – existence dvou úrovní dna postýlky. Pak je možné položit novorozence na postel vyšší, a když dítě vyrůstá bez obtíží a pokusí se dostat ven z postýlky, pak úrovni postele a může být snížena.

Pokud váháte, co si vybrat postýlku pro novorozence, pak následující přehled jednotlivých lůžek může být užitečných modelů. Výběr správného modelu budou omezeny hlavně na to, co je k dispozici byste chtěli vidět v něm.
Lůžka v samostatném postýlce nebo kočárku

Takový kolébka, jako kdyby speciálně vymyslel pro malé a bezbranné dítě byl obklopen maximální výši teplo a pohodlí. Nejčastěji jsou vyrobeny z hypoalergenní prodyšného materiálu (například z vrbových proutků). Jsou malé velikosti a novorozence, je velmi omezený prostor (jako v matčině břiše), což vytváří zvláštní pocit jeho zajištěním. Kromě toho lze snadno přesouvat, aby tam, kde potřeba, protože mnoho modelů jsou nejen světlo samy o sobě, ale také vybaven kolečky. Známých výrobců svazek své postýlky-betlém matrace, padák (jako jednu z možností – moskytiérou), ložní prádlo a hračkami. Některé z nich jsou dokonce vybaveny postelemi houpací do hudebního systému.
Lůžka v samostatném postýlce nebo kočárku

dětská postýlka, kolébka

Varianta této postýlky pro novorozence může být speciální kolébka, která odpovídá obvyklé dřevěné nebo kovové postýlce s houpací batole. Je vhodné, aby se, například, pro ukončení na ulici.