Na Demitrovu počest přijdou do Popradu bývalé hvězdy St. Louis

ST. LOUIS. Vrcholem letošní hokejové letní přestávky budou tři exhibiční setkání na počest jedné z největších Slovenská ikon.

Na památku Pavla Demitry, který tragicky zahynul 7. září 2011 při pádu letadla s výpravou Lokomotivu Jaroslavl, vybruslí na led během čtyř srpnových dní legendy klubu zámořské NHL St. Louis Blues Alumni proti výběru Slovak Stars. Všechny tři duely mají benefiční charakter v Demitrovom měně na podporu mladých nadějí. Tři zápasy

Dějištěm prvního ze série tří exhibičních duelů bude ve středu 20. srpna Poprad, o dva dny později nastoupí oba týmy před Trenčianským publikem a vrcholem třízápasový cyklu bude v sobotu 23.srpna bratislavská Slovnaft aréna.

V dresu “bluesman” se tak představí mimo jiné i hráči jako Kelly Chase, Scott Young, Jamal Mayers, Bernie Federko, Tyson Nash či bývalý slovenský reprezentant Ľuboš Bartečko.

U zrodu myšlenky stála dvojice Kelly Chase a Ľuboš Bartečko. Oba byli od Demitrovych začátků v St. Louis nejen jeho spoluhráči, ale zároveň spolubydlícími.

“Bývalí spoluhráči přiletí na Slovensko, kde odehrají tři zápasy na Pálová počest. Součástí programu bude i návštěva jeho rodiny. Tato myšlenka se mi líbí, jsem rád, že jsme se něco takového odhodlali zorganizovat,” dodal k projektu Bartečko. Za St. Louis hrál Demitra nejdéle

Pavol Demitra působil v St.Louis v letech 1996 až 2004. Byla to jeho nejdelší zastávka v NHL a získal během ní i několik individuálních ocenění. V sezóně 2009/2010 se stal majitelem Lady Byng Trophy, která se uděluje nejslušnějšího hráči soutěže.

O rok později dosáhl nejvyšší počet vítězných gólů v ročníku, třikrát se navíc během působení v dresu Blues představil i na exhibici hvězd NHL. Po dalších zastávkách v Ottawě, Los Angeles, Minnesotě a Vancouveru odešel hrát do KHL za Lokomotiv Jaroslavl. Dne 7. září 2011 seděl společně s celým realizačním týmem na palubě letadla, které odlétali s mužstvem na zápas do běloruského Minsku. Krátce po startu se však stroj zřítil.