Jak naučit vaše dítě sdílet?

Pro mnoho rodičů, naučit své dítě k výměně umění – není snadný úkol, hovoříme o tom, jak učit se pobavit a naučit pravidla kultury, ale zároveň mohou rodiče neučí to příliš kruté. Pokud si to přehánět, výsledek bude přesný opak požadovaného: dítě začne cítit ohroženi nejen svými vrstevníky, ale i jejich rodiče. Jinými slovy, je nutné, aby se zabránilo vzniku dojmu, že “každý chce me vyzvednout něco.”

Jak začít s rodiči v této těžké věci?

1. Výměna hraček, které nemají dítě v jediném exempláři

Když jdete na hřiště, přinášejí tyto hračky, dočasný nedostatek, který nebude příliš nápadný k dítěti. Jinými slovy, tím snazší bude sdílet dítě, když bude mít dvě ostří, dáte další dítě jedinou instanci.

2. Skrytí poklady

36

Pokud vaše dítě má nějaké speciální hračka, která pro něj znamená hodně před příchodem z jejích přátel schovat na odlehlém místě, takže žádné z dětí, kteří přišli nezasahovalo do něj. To může být panenka, balon s princeznou z http://sharik.ua/~~pobj, stroj, atd.

3. Zaměřte se na výhodách

Pro dítě pochopit, že sdílení může být užitečné, je třeba se zaměřit svou pozornost na to, co se dá, a to, co se mu dostane na oplátku z jiného dítěte. Například: “Dáte-li Masha hrát si s panenkou, to vám umožní pak hrát s ní kočárek panenku.” Tato strategie dává dobré výsledky u dětí ve věku 2-3 roky.

4. Nastavte pravidla před odjezdem domů

Když dítě má trochu více pochopení, je nutné s ním mluvit o tom, jak se chovat, jít s někým na návštěvu hračku. Souhlasíte s tím, že “pokud chcete, aby stroj, Sašo, pak máte k tomu, aby mohla hrát trochu s přístrojem. Pokud nechcete sdílet, opustit stroj doma. “