Hokejisté Kings oslavili zisk Stanley Cupu s fanoušky v ulicích

LOS ANGELES. Přes 300 tisíc fanoušků sledovalo v pondělí v ulicích Los Angeles triumfální jízdu hokejistů LA Kings, kteří společně se svými příznivci oslavili zisk Stanleyova poháru. Slavnostní promenáda v dvoupatrových autobusech s otevřenou střechou se začala na zcela zaplněné ulici Figueroa a vyvrcholila ve vyprodané hale Staples Center, kde čerstvým vítězem NHL aplaudovalo přes 18 tisíc diváků.

Kings měli po dvou letech opět možnost oslavit zisk prestižní trofeje se svými fanoušky.Jedním z těch, kteří se po vyslovení jména spíkrom při predstavovačke jednotlivých hráčů v hale dočkali největších ovací, byl slovenský útočník Marián Gáborík, se 14 brankami suverénně nejlepší střelec letošních bojů v play off.

Na slavnosti nechyběl ani starosta kalifornského města Eric Garcetti. “Naši králové ledu byli považováni za outsidery, ale ziskem dvou Stanley Cupov během tří let potvrdily, že jsou to skuteční králové této hry. Toto je velký den, pojďme ho všichni spolu oslavit,” prohlásil Garcetti, jehož citovala agentura Reuters. Plánují obhájit

“Je poctou být součástí tohoto týmu, beru to jako privilegium.Snad se tu o rok opět sejdeme, “popřál si Justin Williams, držitel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off.

Generální manažer Dean Lombardi se pak zeptal dvojice Dustin Brown a Anže Kopitar, který z dvojice prstenů za zisk Stanley Cupu si více cení. “Ten další, kteří získáme,” unisono zahlásili do mikrofonu oba lídři týmu, čímž si vysloužili obrovský aplaus publika. Jsou jako švábi – nemůžete je zabít

“Bylo skvělé hrát hokej ještě v červnu. To byl náš cíl. Nechtěli jsme v tomto měsíci pouze hrát hokej, ale i vyhrát, “připomněl obvyklé období, kdy se hraje v zámoří závěrečná série o pohár, trenér Kings Darryl Sutter, který byl iu titulu v roce 2012.

Kings ve finále play off porazili New York Rangers 4: 1 na zápasy.Závěrečnému boji s “jezdci” předcházely tři sedmizápasové série. Než se prokousali do finále, museli absolvovat rekordně dlouhou šňůru 21 utkání.

Na dlouhé cestě zvládli mj fantastický obrat v 1. kole proti San Jose Sharks, se kterými otočili sérii z 0: 3 na 4: 3. “Kings se vždy dokáží dostat zpět. Jsou jako švábi – nemůžete je zabít. Ať se snažíte jak chcete, nezničíte je,” prohlásila jedna z fanynek. “Děláte skvělou práci a jste součástí tohoto úspěchu. Děkujeme vám všem,” zakřičel směrem k fanouškům s cennou trofejí nad hlavou kapitán týmu Dustin Brown.