Česko se Švédskem prohrálo bronz, Jágr v reprezentaci skončil

Góly: 5. Lindström (Andersen, Möller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson, Lindström). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Ronn (Švaj.) – Suominen (Fin.), Valach (SR), vyloučení: 7: 5 na 2 min, Využití: 0: 0, oslabení: 0: 0, 14001 diváků.

Švédové se prosadily již v 5. minutě, když si Lindströmovu přihrávku srazil do sítě obránce Zaťovič. V 16. minutě přidal druhý gól po pěkné akci Hjalmarsson. Nedokázali dát gól

V 49. minutě definitivně rozhodl o triumfu Švédska Backlund. Češi si vypracovali množství šancí, ale zklamala jejich koncovka.

Nedokázali proměnit vyložené příležitosti a navíc několikrát nastřelili tyč Nilssonová branky. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak nedali gól dlouhých sedm třetin.Jágr v reprezentaci končí

Po zápase se rozloučil s reprezentační kariérou Jaromír Jágr. Dvaačtyřicetiletý český útočník hrál na devíti šampionátech, poprvé ještě v roce 1990 za Československo a ve sbírce má dvě zlaté (2005, 2010) a dvě bronzové medaile (1990, 2011).

Představil se i na pěti olympijských hrách, v roce 1998 v Naganu získal zlato a v roce 2006 v Turíně bronz.

“Byl to můj poslední zápas. Před šampionátem jsem ještě nebyl rozhodnut, ale během něj jsem vycítil, že už je čas odejít,” řekl Jágr.Největší bylo Nagano

“Bylo by skvělé rozloučit se doma, ale říká se, že člověk pozná, když to přijde a já si myslím, že teď je ten správný moment,” pokračoval hokejista.

“Nagano byl asi největší turnaj, který Česká republika vyhrála. Nejen pro nás hokejisty, ale měl jsem pocit, že poprvé po revoluci byli lidé schopni nějakým způsobem se dát znovu dohromady. Je smutné, že se nám to podaří vždy jen při nějakých sportovních akcích, “řekl legendární útočník. Řekli po zápase

Dnes jsme měli hodně šancí, abychom ten gól dali, ale nepodařilo se to. Měli jsme velmi mladé mužstvo, hlavně v obraně. Pět, šest hráčů ze sedmi bylo poprvé na MS a sbírali zkušenosti.Když hrajete proti kvalitní obraně, jak mají Švédsko a Finsko, které brání v pěti, tak potřebujete, aby obránci podpořily útok. Já si myslím, že naši mladí ještě nemají sebevědomí na to, aby to dělali. To je třeba se nejprve naučit. “

Do konce mistrovství světa v hokeji v Minsku zůstávají dva zápasy. Duel o bronz mezi Českem a Švédskem budou dohlížet Rus Vjačeslav Bulanov a Fin Jyri Rönn, na čarách se představí Sakari Suominen a Slovák Miroslav Valach. Švédové budou hrát ve žlutých dresech, Češi v červené kombinaci.

Finální duel 78. mistrovství světa mezi Ruskem a Finskem (20:00 SELČ) povedou v pozici hlavních rozhodčích Němec Lars Brüggemann a Američan Keith Kavalla .V souboji o zlaté medaile jim na čarách budou pomáhat Chris Carlson z Kanady a Andre Schrader z Německa. Rusové nastoupí v bílých a Finové v modrých dresech. finále – 20.00 Rusko – Finsko